Jak organizować imprezy rodzinne

Organizacja rocznicy ślubu rodziców – o czym warto pamiętać?

Przez Agencja eventowa lipiec 25, 2019
organizacja rocznicy ślubu agencja eventowa

Rocznica ślubu to wyjątkowa data, dlatego należy odpowiednio przygotować się do jej obchodzenia. Dzieci zastanawiające się, jak przygotować rocznicę ślubu rodziców, często stają przed wyborem między zaplanowaniem większej imprezy lub zorganizowaniem uroczystości rodzinnej w mniejszym gronie.

Pierwszą rzeczą, którą należy rozstrzygnąć jeszcze przed organizacją imprezą, jest odpowiedź na pytanie, czy organizacja rocznicy ślubu rodziców powinna być przygotowywana w tajemnicy, czy też jawnie?

Rocznica ślubu: konspiracja czy jawność przygotowań?

Przygotowanie niespodzianki dla rodziców może dać tzw. „Efekt wow”, ale wiąże się z szeregiem trudności. Decydując się na organizację uroczystości rodzinnej w większym gronie, dzieci mogą spotkać się z sytuacją, w której zaproszeni „potajemnie” goście otrzymają następnie zaproszenie od samych solenizantów na „konkurencyjną” imprezę, przygotowaną przez samych rodziców, nieświadomych twoich potajemnych planów.

Kolejny problem do dyskrecja zaproszonych gości. Nie od dziś wiadomo, że im większa grupa konspiratorów, tym większe prawdopodobieństwo, że tajemnica zostanie ujawniona. Nie można też pozostawić gości w nieświadomości i udawać, że twoi rodzice wiedzą o imprezie. Wtedy cały plan może pogrzebać choćby jeden telefon któregoś z gości do waszych rodziców z pytaniem typu „Jasiu, to o której się widzimy w sobotę?”.

Ważna będzie zatem decyzja o wielkości imprezy przygotowanej dla uhonorowania rocznicy ślubu rodziców. Planując kameralne spotkanie, atrakcję poza domem czy jakiś nietypowy prezent z okazji rocznicy, warto pokusić się o zrobienie niespodzianki, a przygotowania pozostawić w ukryciu. Jeśli impreza ma być duża, lepiej aby nie była tajna, o ile nie jesteśmy w 100% pewni dyskrecji zapraszanych gości.

 

Lista gości na imprezę rocznicową

Urządzając przyjęcie rocznicowe, jak najwcześniej powinniśmy przygotować listę zaproszeń dla gości. Najczęściej na rocznicę ślubu rodziców zapraszana jest najbliższa i nieco dalsza rodzina. Na taką uroczystość rodzinną można również zaprosić przyjaciół i znajomych solenizantów – jeśli przygotowania do imprezy są tajne, będzie to czasem wymagało trochę sprytu bo często możemy nie mieć po prostu telefonu czy adresu znajomych ojca lub matki. Będzie trzeba je zdobyć nie wzbudzając podejrzeń. Jeśli rocznica jest naprawdę „okrągła” (np. pięćdziesiąt lat małżeństwa), ciekawym pomysłem może być zaproszenie dawnych znajomych rodziców, np. takich, z którymi mieli dobry kontakt 50 lat temu, ale potem relacje się rozluźniły. Oczywiście nie zapraszamy osób skonfliktowanych z rodzicami – bo to właśnie może być przyczyną tych rzadszych kontaktów.

Pomysły na atrakcje towarzyszące rocznicy ślubu

Impreza rodzinna z okazji obchodzenia rocznicy ślubu to doskonały moment na to, aby małżonkowie odnowili swoją przysięgę małżeńską. Oczywiście to powinna być inicjatywa samych zainteresowanych a nie organizatora! W tej chwili można takiego odnowienia dokonać zarówno w kościele, jak i w urzędzie stanu cywilnego, a także bez obecności kapłanów i urzędników. Jeśli wybrana zostanie ta trzecia opcja ciekawym pomysłem może być zorganizowanie na ten moment oprawy muzycznej, organizacja „drugiego pierwszego tańca” (w nawiązaniu do pierwszego tańca na weselu) oraz zakup wspaniałego tortu dla wiecznie młodej pary.

W trakcie planowania rocznicy ślubu możemy przewidzieć też atrakcje specjalne, dobrane oczywiście do możliwości fizycznych i stanu zdrowia świętujących małżonków. To szczególnie ważne przy rocznicach takich jak złote gody (pięćdziesiąte), rubinowe (czterdzieste) czy srebrne (dwudzieste piąte).

Pod względem atrakcji najwięcej możliwości daje organizacja imprezy rodzinnej w Warszawie i w większych miastach, ale dobry pomysł możemy wdrożyć też w mniej zurbanizowanych miejscach. Może być to rodzinny wypad na tor kartingowy, przelot balonem czy rejs statkiem wycieczkowym z wynajętą kapelą muzyczną.  Rocznica ślubu może być okazją, aby rodzice zrobili coś szalonego, co zapamiętają na długo.

 

Organizacja rocznicy ślubu w rodzinnym kręgu

Podział zadań przy organizacji uroczystości rodzinnej powinien dotyczyć wyłącznie dzieci i wnuków, ewentualnie ich znajomych i dalszych krewnych, którzy pozostają w bliskim kontakcie z jubilatami. Rodzice i dziadkowie powinni wyłącznie czerpać przyjemność z samego pobytu na spotkaniu i z zabaw towarzyszących.

Oczywiście w kontekście rocznicy ślubu rodziców, bez wątpienia najważniejsza jest dobra atmosfera imprezy rodzinnej. Rozmach uroczystości i jej charakter wydają się być na drugim miejscu, ale jeśli będą równie dobre jak atmosfera, rocznica ślubu na pewno wszystkim zapadnie w pamięci.

Jeśli macie mało czasu, w organizacji imprezy rocznicowej dla rodziców pomóc może wam dobra agencja eventowa. Jeśli planujecie przygotowanie imprezy rocznicowej dla waszych rodziców, zapraszamy do kontaktu z Moon Time.

 

 

Call Now Button