Jak organizować imprezy firmowe

Wigilia firmowa w czasie pandemii COVID-19

Przez Agencja eventowa październik 9, 2020
Organizacja wigilii firmowej Warszawa

Jak będzie wyglądać wigilia firmowa w czasach pandemii COVID-19?

Wigilie firmowe w dzisiejszych czasach wyglądać będą inaczej niż te z znane nam z zeszłych lat. Nasza agencja działa zgodnie z aktualnymi wytycznymi przekazanymi dla branży, dbając o bezpieczeństwo oraz kładąc nacisk na dezynfekcję pomieszczeń, w których odbywają się wydarzenia. Wigilia pracownicza jest szczególnym dniem dla każdego zespołu. Jest to nie tylko podsumowanie działań i wydarzeń z całego roku, ale także możliwość prywatnego poznania się ze współpracownikami. Coraz częściej spotykamy się z tym że nawet mniejsze firmy, czy także te rodzinne stawiają na spotkania poza biurem. Co roku pojawia się problem – co tym razem będzie dla nas atrakcją, czy jakie miejsce i klimat wybrać. Najczęściej wtedy firmy uderzają bezpośrednio do agencji prosząc o wsparcie.

Nasza agencja eventowa podejmie się każdego wyzwania i z chęcią zorganizuje dla Waszej firmy niezapomniane spotkanie firmowe lub wigilię.

W dzisiejszych czasach bardzo modnym trendem jest organizacja spotkań które podtrzymują klimat i nastrój świąteczny. Najczęściej na stołach pojawią się polskie potrawy takie jak karp, bigos, czy też pierogi i barszcz. Oczywiście wszystkie dania są zależne od regionu w którym organizowana będzie dana wigilia pracownicza.

Jednym z głównych gałęzi naszego działania jest właśnie organizacja wigilii firmowych w Warszawie, oraz okolicach.

We wcześniejszych latach klienci głównie realizowali spotkania wyjazdowe – połączone z noclegiem, śpiewaniem kolęd, konkursami i całą oprawą artystyczną. Było wystawnie i hucznie. Patrząc na trendy pojawiające się w tym roku, wigilie firmowe będą odbywać się głównie w biurach, gdzie serwować będziemy catering, lub w małych teamach które wyjdą na spotkanie do restauracji. Choć zdarzają się również klienci podtrzymujący tradycję imprezy wigilijnej jako hucznego spotkania raz w roku.

Wszystko zależne jest od wielkości firmy, obrotów, oraz założeń socjalno pracowniczych. Spotykamy się również ze standardowym zapotrzebowaniem na organizację pobocznych atrakcji takich jak warsztaty z dekorowania pierników, robienia bombek czy też świątecznych wieńców. W zeszłym roku tego rodzaju atrakcje były bardzo popularne. Wiązało się to z zaangażowaniem zespołu we wspólne działanie przy stole, co nieraz kończyło się gromkimi salwami śmiechu. Każdy szczegół przy robieniu własnej bombki, czy też przy składaniu wieńców świątecznych jest ważny.

Pojawiają się też spotkania wigilijne dla pracowników w postaci on line. Najczęściej jest to występ, lub przemówienie prezesa połączone z życzeniami i drobnym prezentem. Takie wydarzenia organizowane są w studiach filmowych lub też w restauracjach czy też biurach. Ważna jest oprawa w postaci choinki, dekoracji świetlnych, oraz gadżetów świątecznych. Scenarzysta i wizażysta zadbają o pozostałe szczegóły. Ważną sprawą jest też striming, oraz połączenie z każdym z uczestników. Do tego potrzebujemy zawsze wsparcia osoby technicznej.

Interesującym wydarzeniem realizowanym przez naszą agencję było christmas party połączone z występem iluzjonisty, mówcy Marcina Prokopa oraz podsumowania działań firmy które zostało przedstawione w postaci występu artystycznego samych pracowników!! Takie pomysły naszej agencji spotykają się najczęściej z dużym uznaniem całego grona uczestników.

Jednym z ciekawszych wydarzeń było christmas party które odbywało się w Forcie Sokolnickiego. Montaże realizowane były tam już dwa dni przed wydarzeniem. Ważne wtedy jest by zadbać i pomyśleć o wszystkim – od filarów i ich rozmieszenia, rozmiarów podłogi, nagrzewania pomieszczenia, miejsc parkingowych, wyjść ewakuacyjnych czy też oznakowania szczegółowego całego terenu wydarzenia. Podczas tej imprezy gwiazdą był zespół Afromental, który idealnie wpisał się w młodą atmosferę uczestników. Elegancja podkreślona była przez wystrój świateł, dekoracje śnieżne, oraz podświetlane meble połączone gdzieniegdzie z dekoracjami kwiatowymi. Całość zbudowana została w klimacie muzycznym dookoła świata. Wizualizacje muzyczne puszczane były w niektórych pomieszczeniach i na ścianach sal. Całość prowadzona przez naszego prowadzącego Jacka Barczaka, oraz podkreślona muzycznie przez dwóch Dj-ów. Tego rodzaju wydarzenia również realizujemy, głównie kładąc nacisk na jakość i efekt całości działań zespołu, który niejednokrotnie pracuje nad taką imprezą kilka miesięcy.

Ciekawym uatrakcyjnieniem spotkania było również zorganizowanie warsztatów z gotowania dla całego zespołu w budynku z widokiem na całą Warszawę. Było to bardzo interesujące wydarzenie, gdyż każdy z teamów musiał na czas wywiązać się z realizowanego menu, zaprezentować je oraz jeszcze oczywiście podać współzawodnikom.
Dodam jeszcze że większość zespołu to byli mężczyźni, więc oczywiście okrzyków radości i komentarzy było co niemała!

Ciekawym wydarzeniem które z całą pewnością powtórzymy była impreza realizowana w klubie Bank. We wsparciu podwykonawców z zakresu grafiku, designu, scenografii, zespołu akrobatycznego oraz grającego stworzyliśmy coś co na długo zapadnie w pamięci. Wchodziło się do miejsca jak do zimowej krainy, stąpając po śniegowej podłodze, oraz przechodząc przez białe choinki skrzące się lampkami. Całość wrażenia podkreślała gra listw ledowych oraz dodatkowych świateł, które odpowiednio umieszczone w miejscu realizacji imprezy wigilijnej, dawały niesamowite wrażenie skrzącej się krainy. Dlatego tak ważna jest scenografia wydarzenia, gdyż między innymi ona podkreśla odświętność oraz wyjątkowość chwili jaką jest impreza wigilijna dla pracowników. O tym zawsze przypominamy naszym klientom i to podkreślamy.

Interesującym wydarzeniem może być wigilia zorganizowana na terenie siedziby klienta firmy w postaci jarmarku świątecznego. Okalanego przez światełka, dekoracje świąteczne wiszące na wysokościach, sztuczne lodowisko czy też drewniane stoiska serwujące kiełbaski, bigos, czy też grzane wino i gorącą czekoladę. Całość wydarzenia uświetni występ zespołu jazzowego grającego kolędy i pastorałki oraz zachęcającego do wspólnego kolędowania.

 

Pamiętajcie że nasza agencja eventowa działa szeroko – dostosujemy zawsze ofertę do oczekiwań klientów i stawiamy na sukces odniesiony z realizacji udanego spotkania wigilijnego dla pracowników każdego klienta. Doświadczenie podczas imprez w ostatnich czasach pozwala nam co dzień poszerzać liczbę zadowolonych z naszych usług klientów.

 

Jak macie jakieś pytania – napiszcie.

Z chęcią wesprzemy Was w działaniach wigilijno – świątecznych.
Moon Time

Wasz dzień – nasze pomysły

 

Call Now Button