Jak organizować imprezy firmowe

Impreza firmowa na sportowo

Przez Agencja eventowa wrzesień 20, 2019
impreza firmowa w formie pikniku

Eventy firmowe są tak długo atrakcją dla pracowników, jak długo stanowią dla nich odskocznię od rutyny pracy, pozwalają się lepiej poznać i zintegrować. Czasem jednak kolejna impreza wg standardowego scenariusza… staje się także rutyną. Imprezy firmowe mogą być bardzo różnorodne i obserwujemy na rynku bardzo ciekawe trendy zgodne z rosnącą popularnością zdrowego stylu życia.

W zdrowym ciele… zdrowy pracownik. Jak to rozumieć? Firmie opłaca się inwestować w sprawność fizyczną pracowników. Stąd też popularność dopłat do karnetów do klubów fitness, na siłownię czy basen. Ten trend ma też pewne odzwierciedlenie w wyjazdach i imprezach firmowych.

Imprezy firmowe na sportowo

Jeśli już na co dzień firma przyzwyczai pracowników do uprawiania sportu, nic nie stoi na przeszkodzie aby udała się organizacja eventów firmowych na sportowo. Może być to zarówno wyjazd firmowy, jak i impreza w weekend w mieście, w którym znajduje się siedziba firmy.

Organizacja imprezy biegowej dla pracowników, meczu piłkarskiego albo eventu, podczas którego będzie można spróbować sił w wielu dyscyplinach sportowych to świetny pomysł na integrację pracowników i ich rodzin. Połączenie podczas imprezy kilku dyscyplin to rozsądny wybór, ponieważ dzięki temu w zabawie może aktywnie brać udział więcej osób.

Pikniki firmowe – sport i aktywna rekreacja dla rodzin pracowników

Ciekawym pomysłem na przygotowanie imprezy firmowej, która zaangażuje pracowników i ich bliskich jest piknik firmowy. W Warszawie można go urządzić w jednym z dużych parków lub na boiskach sportowych. W mniejszych miejscowościach też na pewno znajdzie się takie miejsce jak stadion miejski albo miejski park. Duży teren pozwala zarówno na urządzenie rozgrywek dla dorosłych (np. meczu piłki nożnej, siatkówki lub streetballa) oraz zabaw sportowych dla najmłodszych.

Pikniki firmowe jako imprezy dla pracowników na świeżym powietrzu sprawdzają się najlepiej od wiosny do jesieni, ale w zimę także możemy sobie poradzić. Jeśli jest śnieg i mróz mamy do dyspozycji dyscypliny sportów zimowych – narciarstwo, łyżwiarstwo, hokej. Jeśli pogoda nie sprzyja – jest plucha, wiatr i błoto, warto poszukać hali sportowej – choćby w pobliskiej szkole.

Wielopokoleniowe imprezy firmowe

Eventy firmowe to dobra okazja, aby integrowali się nie tylko sami pracownicy, ale także ich dzieci, partnerzy życiowi a także… rodzice. Taka wielopokoleniowa impreza sportowa może zawierać np. takie atrakcje:

  • Rodzinna rozgrzewka – zestaw prostych ćwiczeń ruchowych, które mogą wykonać wszyscy uczestnicy imprezy. Grupowe ćwiczenia może prowadzić profesjonalny animator dla dzieci, dzięki czemu dostosuje rozgrzewkę do możliwości najmłodszych
  • Biegi na krótkim dystansie dla dzieci – mogą to być wyścigi nawet na 100 metrów dla najmłodszych i na trochę dłuższych dystansach dla starszych dzieci. Liczy się dobra zabawa i możliwość uczestnictwa dla wszystkich
  • Miasteczko rowerowe – tory jazdy z przeszkodami, wyścigi, bezpieczna jazda
  • Mecze siatkówki, piłki nożnej, siatkówki – uczestników pikniku można podzielić na wiele drużyn. Umiejętności to sprawa drugoplanowa – ważna jest dobra zabawa.
  • Tory przeszkód o różnym stopniu trudności – nad najmłodszymi opiekę powinni sprawować profesjonalni animatorzy zabaw dla dzieci.

Sprzęt na imprezy firmowe

Nawet jeśli event firmowy składa się z potencjalnie prostych konkurencji – np. zabaw biegowych, trzeba i tak zadbać o wyposażenie. Jeśli organizatorem imprezy dla firmy jest profesjonalna agencja eventowa, należy uzgodnić z nią tylko dyscypliny sportowe, a fachowcy dostarczą to co trzeba. W przypadku biegów powinny to być numery startowe, zorganizowane stanowisko startu i mety ze wstęgą, którą przerwie zwycięzca. Efektownie może też wypaść użycie pistoletu startowego, jeśli event firmowy ma miejsca tam, gdzie nie zachodzi ryzyko płoszenia ptaków i innych zwierząt – np. na stadionie.

Jeśli organizowane są rozgrywki z użyciem piłki to potrzebne będzie wyposażenie placu gry, takie jak bramki, siatka (w przypadku siatkówki), kosze do streetballa lub koszykówki. Warto też zapewnić profesjonalne sędziowanie i oczywiście koniecznie pierwszą pomoc medyczną.

Eventy sportowe dla firm – element Corporate Social Responsibility

Angażowanie pracowników w rodzinne imprezy sportowe to świetny sposób na realizację CSR. Promowanie zdrowego trybu życia, zachęcanie do uprawiania sportu i stwarzanie ku temu możliwości to duże pole do popisu dla działu HR. Dbałość o zdrowie pracowników to przejaw społecznej odpowiedzialności biznesu, a jednocześnie działanie korzystne dla firmy. Zrelaksowani pracownicy to większa efektywność firmy na co dzień.

Call Now Button