Jak organizować pikniki

Przygotowanie pikników firmowych

Przez Agencja eventowa czerwiec 26, 2019
organizacja pikników firmowych

Czym są pikniki firmowe ?

Pikniki firmowe to połączenie dobrej zabawy z możliwością integracji pracowników firmy oraz ich rodzin. A wszystko to najczęściej odbywa się na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody. Takie warunki sprzyjają oderwaniu się od codziennej pracy i nawiązaniu bliższych relacji ze znajomymi z pracy, oraz poznanie ich rodzin. W pikniku firmowym mogą wziąć udział nie tylko pracownicy ale i kluczowi kontrahenci. Ważnym jest więc zorganizowanie pikniku, który wpisze się w oczekiwania zleceniodawcy, spełni określone założenia.

 

Gdzie przygotować piknik firmowy?

Jeżeli teren jest odpowiedni, piknik można zorganizować zarówno na terenie firmy albo skorzystać z ciekawych miejsc do rekreacji w rejonie.

Przeważnie pikniki w miesiącach letnich organizuje się na świeżym powietrzu. Należy wtedy zadbać o odpowiednią ilość miejsca, gdzie uczestnicy będą mogli schować się przed deszczem czy słońcem. Gdy miesiące nie są już tak ciepłe a pogoda i wiatr nogą doszczętnie pokrzyżować plany pikniku, warto pomyśleć o  zadaszonym miejscu. Niesie to za sobą jednak pewne ograniczenia.

 

Bezpieczeństwo w trakcie pikniku.

W zależności od liczby gości na pikniku musi znaleźć się odpowiednia liczba ratowników medycznych oraz pracowników ochrony. Wszelkie przewody elektrycznie powinny zostać rozlokowane tak, aby nie stanowiły zagrożenia dla biegających dzieci. Wszystkie urządzenia podczas pikniku powinny być sprawne i posiadać  odpowiednie atesty a animatorzy oraz osoby odpowiedzialne za stronę techniczną musza mieć doświadczenie i odpowiednie kompetencje. Niezależnie od wielkości pikników firmowych, należy wykupić odpowiednie ubezpieczenie, na wypadek nieprzewidzianych wypadków. W przypadku deszczu zabawa może dalej trwać, ale gdy przyjdzie prawdziwa burza,  zabawę trzeba niestety przerwać. Dmuchana zjeżdżalnia mogła by przy silnym wietrze oderwać się od gruntu i odlecieć wyrządzając szkody.

 

Atrakcje na piknikach firmowych

Atrakcje w trakcie pikników firmowych mogą być przeróżne. Dmuchańce, place zabaw, baseny czy tyrolka to coś z czego zadowolony będzie każdy młody uczestnik pikniku. Różnego  typu gry sportowe, zręcznościowe, pokazy iluzji czy baniek mydlanych będą cieszyć również starszych. Wybór atrakcji jest uzależniony od liczby gości, przedziału wiekowego, miejsca, w którym organizowany jest piknik oraz oczywiście oczekiwań i upodobań klienta. Należy pamiętać o profesjonalnym prowadzącym, który poprowadzi nam całą imprezę, zorganizuje konkursy z nagrodami i ogłosi ich wyniki, wywoła rodzica, gdy dziecko się gdzieś zgubi, czy chociaż by zaprosi wszystkich do wspólnej zabawy w wybranej lokalizacji.

 

Jedzenie i picie na piknikach firmowych

Jak podczas przyjęcia weselnego, catering i wybór odpowiednich posiłków podczas pikniku jest rzeczą niezmiernie ważną. Jest on uzależniony od środków, jakie klient może przeznaczyć na ten cel. W okresie letnim króluje sezon grillowy, ale nie jest powiedziane, ze jest to jedyne rozwiązanie. Z całą pewnością, jeżeli na pikniku będą gościły dzieci, nie może zabraknąć takich rzeczy jak lody, wata cukrowa czy popcorn.

Same posiłki to jednak nie wszystko, równie ważne jest ich sprawne wydawanie, aby kolejki po lody nie ciągnęły się w nieskończoność. Długie oczekiwanie na posiłki  szczególnie, gdy goście są głodni nie jest niczym przyjemnym. Tutaj rozwiązaniem będzie odpowiednia ilość pracowników odpowiedzialnych za wydawanie posiłków.

 

Czas realizacji pikniku

Czas organizacji pikniku też jest ważny. Należy pamiętać, aby był to najlepiej dzień wolny od pracy lub weekend. Tylko wtedy możemy spodziewać się licznego przybycia pracowników i ich najbliższych. Należy też pamiętać, aby termin nie kolidował z terminem ukończenia ważnych i kluczowych projektów realizowanych w firmie. W każdej organizacji ten czas może wypadać inaczej, ale przeważnie są to takie miesiące jak maj, czerwiec albo sierpień czy wrzesień.

 

Poniżej filmik z realizowanego przez nas pikniku. Zapraszamy do obejrzenia.

 

Call Now Button