Planowanie ślubu

Jak wybrać suknię ślubną? Gdzie ją kupić? Wedding planner radzi

Przez Agencja eventowa styczeń 9, 2019
gdzie kupić suknię ślubną

Moment wyboru sukni ślubnej jest dla każdej z nas jednym z najważniejszych chwil w życiu. Bo też nie każdego dnia kupujemy suknię w której każda z nas ma poczuć się jak księżniczka. I właśnie dlatego to zadanie jest dość trudne – bo co zrobić by naprawdę poczuć się jak księżniczka? Gdzie kupić suknię ślubną i co na siebie założyć? Jaki kształt ma mieć suknia? Powinna być z koronki, satyny, a może innego materiału? Z tymi i milionem innych pytań spotkamy się w każdym salonie ślubnym.

 

Gdzie kupić suknię ślubną?

Jeśli zdecydujecie się powierzyć nam przygotowanie waszego ślubu, wedding planner z Moon Time podpowie Wam, gdzie kupić suknię ślubną. Doradzi wam też, które salony warto odwiedzić i na co zwrócić uwagę. Takie szczegółowe porady zależą jednak od każdego przypadku indywidualnie – ogólnej koncepcji ślubu i wesela, sylwetki panny młodej i jej partnera, ich ulubionego stylu czy nawet pory roku.

A jakie porady mają charakter uniwersalny?

Najpierw zawsze sugerujemy zapoznanie się z ofertą, jaką proponuje nam rynek w najprostszy sposób – przez Internet! Znajdź tam co Ci się podoba, ściągnij linki, a może po prostu wybierz konkretne modele w danych salonach. Zorientuj się dzięki temu w krótkim czasie jakie są trendy oraz ceny i przygotuj się to poszukiwań „w realu”.

Następnie mieszkankom Warszawy i okolic polecamy wybranie się do innego miasta np. Łodzi. To miasto proponuje ogromną ilość salonów sukien ślubnych, które znajdują się na pięknej ulicy Piotrkowskiej i w jej okolicy. Taki wyjazd jest też okazją, aby fajnie spędzić czas ze swoimi druhnami, świadkowymi czy też rodziną.

Kilka kolejnych dni (w zależności jak ciężko Wam będzie znaleźć tą jedyną suknię) poświęćmy na poszukiwania w Warszawie. Pamiętajmy że od kilku lat zmieniły się trendy i niestety w większości salonów musimy umówić się na konkretną godzinę. Zróbcie to z co najmniej 10 dniowym wyprzedzeniem! To ważne, bo może się okazać że wybrany przez nas salon, nie jest dostępny przez kilka dni, akurat te dni w których miałyśmy czas. Salony Warszawskie mają to do siebie że większość może już mieć zajęte terminy.

 

Gdzie kupić suknie ślubne w Warszawie?

W Warszawie warto zwrócić uwagę na outlety sukien ślubnych, które oferują dużo niższe ceny. Dobrym pomysłem jest też (o ile to możliwe) zakup sukni ślubnej w listopadzie lub grudniu – to właśnie wtedy zaczynają się wielkie wyprzedaże. Black Friday to też dobry moment – niektóre salony przyznają duże rabaty!

Ja osobiście w większości miejsc spotkałam się z rewelacyjną obsługą, począwszy od uśmiechniętych sprzedawczyń a kończąc na tym, że  podczas drugich wizyt w danym salonie, konsultantki znały moje imię i całą historię przyszłego zamążpójścia. Prawdziwe zagłębie znakomitych salonów znajdziecie w Warszawie na Żoliborzu i w Śródmieściu.

 

Kiedy kupić suknię ślubną

Bardzo ważne: kupujcie suknie z wyprzedzeniem około pół roku. Taki czas w większości salonów jest optymalny na sprowadzenie lub uszycie naszej sukni marzeń! Czasem te wszystkie rady Ci się nie przydadzą bo… zobaczysz „tą jedyną” na wystawie i okaże się że pasuje na Ciebie idealnie!

Powodzenia – ja już znalazłam swoją wymarzoną suknię… Trzymam i za Was kciuki.

Agata Zawierucha

Agata Zawierucha Wedding Planner Moon Time

 

Foto tytułowe: WKC Chen

Call Now Button